Jdi na obsah Jdi na menu
 


J. V. Hořák: Svědek - hlasy a rozhodnutí

motiv-krize-1.jpg

 

V pondělí 3. října 2016 v 17:15 hodin našeho času byl autor knihy "Svědek hlasy a rozhodnutí" Jiří Václav Hořák, kněz Kristův, povolán na věčnost.

Čest Jeho památce!

"Víčnaja pamjať, víčnaja pamjať, víčnaja  Jemu pamjať !"   


O modlitbu za něj prosí sourozenci: Josef, Markéta, Antonín, Petr a Anna s rodinami.

 

 

 

Podle anglického originálu vyšla i v češtině čtivá kniha Jiřího Václava Hořáka, mého staršího bratra, "Svědek - hlasy a rozhodnutí". O životě autora hledajícího od mládí Boha, pravdu, svobodu, život v lásce. O jeho obrácení a o dobrodružství života s Bohem, o emigraci v 50. letech minulého století, internačních táborech, životu za oceánem - o Venezuele, studiu v Římě, vstupu do řádu, o kněžské službě v Itálii, Německu, v USA, v Kanadě. O askezi, chudobě a strádání, o radosti, o ženách o práci v psychiatrii, ... o pokušení, o životě vždy odevzdaném Bohu ...   To vše na 300 stránkách této knihy.

2014-05-24-17.30.37.jpg

 2014-05-24-18.03.55.jpg

 

Autor ke svému dílu:

Pětaosmdesátiletý kněz Jiří V. Hořák žijící v Kanadě se podílí o svá životní dobrodružství a zkušenosti získané během několika stadií svého života. Narodil se a vyrostl v přísné katolické rodině v Československu, zažil jako chlapec manévry československé armády v přípravě na válku - a její ukončení na okolí Brna. Roku 1948 se postavil proti násilné komunistické ideologii a znárodňování nejen sloven, nýbrž i činem. Jako dvacetiletý skončil v Jižní Americe.

Zákruty jeho života vedly přes knihařství v Brně, dílovedoucího v Karakasu, samostatného podnikatele, studenta teologie v Římě a kněze, přes setkání se s Padrem Piem (později svatořečeným), přes vstup do jezuitského řádu, přes profesionální kaplanství ve veliké psychiatrické nemocnici v Torontě, přes oženění se, taxikáře v Torontě, důstojníka a instruktora dozorců kanadských kriminálních služeb. I když by suspendován ze svého klerikálního stavu (ale ne ze svého kněžství) a jeho manželství bylo Římem uznáno za platné, vždy zůstal duchovně svému kněžství věrný. Z nadhledu ve formě metafory věnuje církvi ve své knížce jednu kapitolu.

Několik ohlasů od kanadských čtenářů:

„Potom když jsem začal knížku číst už jsem ji nedokázal odložit stranou.- “ Brian Clifford, president Kootenay zdravotnictví, Cranbrook, BC, Kanada.

„Knížka SVĚDEK je krásné dílo. Vyznačuje se jasností vidět do hloubky, hodnocením a odvahou autora vyslovit svá mínění, skoro vždy docela věcně a správně. –
Pater Bert McEachern, pasionista, Toronto, Ontario.

„Začal jsem číst Tvou fascinující knížku SVĚDEK. Tvé životní příběhy mě přímo nutily obracet stránku za stránkou.“ –
Dr. David Urban, Palm Desert, California.

„Hluboce se mě dotkla síla ducha vyjádřená ve Tvé knížce.“ –
Pater Jack Costello TJ, president katolické univerzitní koleje Krista Krále, Torontská Universita.

„Jiří žil plným životem. Prožívala jsem jeho dětství a jeho únik komunistům. Ve své knížce se dotýká mnoha témat a pohledů na život: Jak filozofických a náboženských tak i politických. Přála bych si číst od něho více.“ –
Bonnie Kachur, Saskatoon, Saskatchewan, Kanada.

 

Několik ohlasů od českých čtenářů:   

Příliš upřímné ...  
M.Ž. O.- Svinov

Zajímavý život, jen ten konec ...    
J.L. i  další z řad kleru

Měl se omluvit rodině v ČR, že jim svou emigrací pokazil za minulého režimu život. Za vším jsou peníze a ženy ...  
důstojník ČSA na penzi, F.B. O.-Poruba 

Úžasné, přišlo mi to jako odpověď na situace, které jsem potřebovala vyřešit ...
K.U. Újezd 

Přečetla jsem ji jedním dechem. Je nádherně napsaná, velmi čtivá a
moudrá. Co všechno člověk stihne za lidský život! Jak je statečný, citlivý, nechá nahlédnout do svého nitra, povzbudí a přitom z něho září skromnost! Moc děkuji!

sestra Lucie


---------------------------------

Ze zahraničí:
http://www.e-know.ca/arts-entertainment/witness-modern-spiritualists-life-adventure/

--------------------------------